Medailisté nejvyšší kategorie v přítomnosti zástupců Úřadu práce ČR a generálního partnera Sodexo Benefity

ŠKODA AUTO vítězí v nejvyšší kategorii Zaměstnavatele roku 2016 před dvěma bankami

Pražská Novoměstská radnice hostila v úterý 14. 6. vyhlášení celostátních výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2016.  Jedničkou mezi zaměstnavateli v kategorii nad 5.000 zaměstnanců se stala ŠKODA AUTO, prostřední kategorii do 5.000 zaměstnanců ovládl sklářský koncern AGC Flat Glass Czech a Progresivním zaměstnavatelem do 500 zaměstnanců je letos logistická firma ze skupiny FOXCONN – Global Logistics Solutions. Zaměstnavatelem bez bariér se stala kavárna Pojďte dál a nejžádanější firmou mezi studenty vysokých škol je opět Google, následovaný automobilkou ŠKODA AUTO.

Zástupce odborného garanta PricewaterhouseCoopers Martin Hůrka na adresu letošního ročníku dodal: „Firmy, které z hodnocení vyjdou úspěšně, jsou v dobré finanční kondici, mají vysokou produktivitu práce a investují do svých zaměstnanců, kteří jsou u nich pochopitelně spokojenější. Zaměstnanci jsou v takové firmě dobře odměňováni a vedle mzdy mají i další zaměstnanecké výhody. Bez ohledu na konkrétní umístění je pro každého pracovníka velmi dobrým signálem, že právě jeho podnik se chce zlepšovat a porovnávat s těmi nejlepšími. Poznáme, jak od nich současní zaměstnanci utíkají pryč, nebo naopak jak moc se k nim hrnou ti noví, kterým práci nabízejí.“

Setkání elitních českých zaměstnavatelů bylo spojeno s odpoledním workshopem nesoucím titulek Kritický nedostatek kvalifikované síly brzdí firmy – Co musí dělat nejlepší zaměstnavatelé pro přítomnost i budoucnost? V bohatém programu se řešila aktuální data z trhu práce, netradiční způsoby náboru i připravovaná výzva zaměstnavatelů k neodkladnému zlepšení stavu školství, které začíná trh práce již existenčně ohrožovat.

Vrcholem akce byl slavnostní večer s vyhlášením výsledků, které jménem organizátora zhodnotil Pavel Hulák, ředitel Klubu zaměstnavatelů: „ŠKODA AUTO zvítězila zaslouženě, protože při rychlém růstu výroby a masívních náborech i investicích zvládá meziročně stále zlepšovat svá čísla podle metodiky PwC Saratoga, podle které výsledky určujeme. Také skláři z teplické společnosti AGC Flat Glass Czech zaznamenali posun ve skóre, ale nejdynamičtěji postupovala logistická firma Global Logistics Solutions z Pardubic v kategorii progresivních společností do 500 zaměstnanců.

Hodnocení komentovala také Martina Grygar Březinová, ředitelka Sodexo Benefity, generálního partnera ocenění: „Výsledky letošního ročníku soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku potvrzují, že úspěch firmy se již dávno neměří pouze podle ekonomických ukazatelů. Stejně důležitá je schopnost hledat nové příležitosti, naslouchat trhu a také svým zaměstnancům, kteří v konečném důsledku rozhodují o úspěchu či neúspěchu celé firmy.“

Pořadí v České republice pro rok 2016

Sodexo Zaměstnavatel roku nad 5.000 zaměstnanců