Vítězové letošního ročníku na společné fotografii v závěru ceremoniálu

Ročník 2017 zná vítěze, v nejvyšší kategorii obhajuje ŠKODA AUTO, objevem je SAZKA

V pondělní odpoledne a večer 12. 6. se v Centru pohybové medicíny na pražském Chodově sešli zástupci předních zaměstnavatelů z celé České republiky na vyhlášení ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2017. V nejvyšší kategorii nad 5.000 zaměstnanců obhájila vítězství naše největší automobilka ŠKODA AUTO, v prostřední kategorii do 5.000 zaměstnanců se po roční přestávce vrací nošovický Hyundai Motor Manufacturing Czech a určitým objevem ročníku je loterijní společnost SAZKA, nový vítěz Progresivního zaměstnavatele roku do 500 zaměstnanců.

Odpolední doprovodný program se zaměřil na nejžhavější téma posledních let, tedy kde hledat kvalitní zaměstnance. O zkušenosti se podělili zástupci různorodých firem jako SAP, či ZETOR, ale také odborníci na Linkedin a Facebook. Zakladatelé speciálního webu přiblížili, kde a jak lovit obchodníky a dostalo se také na téma kybernetické bezpečnosti při využívání sociálních sítí a on-line prostoru obecně. Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy se formou informačních stánků zúčastnili také některé odborné střední školy a jejich ředitelé také zajímavě přispěli do diskuze. Situace ve školství a hlavně vyhlídky do nejbližší budoucnosti jsou zatím velmi pochmurné. Zaměstnavatelé se tak musí stále více zapojovat do zlepšení kvality výuky, vybavení škol i do motivace žáků a studentů směřovat k oborům, které v praxi najdou uplatnění. A také se firmy víc a víc snaží zlepšovat svou značku zaměstnavatele, protože z velmi limitované nabídky absolventů i ostatních uchazečů z trhu práce má silná značka s dobrou firemní kulturou a kvalitním systémem motivace i osobního rozvoje zaměstnanců.

A tady je pořadí nejlepších v ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2017.

Sodexo Zaměstnavatel roku nad 5.000 zaměstnanců
1. ŠKODA AUTO
2. Komerční banka
3. Československá obchodní banka
Sodexo Zaměstnavatel roku do 5.000 zaměstnanců
1. Hyundai Motor Manufacturing Czech
2. FOXCONN CZ
3. Continental Barum
Sodexo Progresivní Zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců
1. SAZKA
2. GSK
3. Shape Corp. Czech Republic
Mezi studenty vysokých škol, v rámci výzkumu The Most Desired Company organizace AIESEC, obhájila vítězství značka Google, následovaná společnostmi ŠKODA AUTO a KPMG.
V kategorii Zaměstnavatel bez bariér letos Konto Bariéry vybralo Sdružení Neratov mezi neziskovými organizacemi, společnost Good Sailors mezi malými firmami a SAP Services v rámci korporací.
Fotogalerie: 2017 2016 2015 2014