L. Vranka ze Sodexo Pass dekoruje vítězky z Miele Technika V. Burianovou a I. Vyskupovou

Miele Technika dominovala v Olomouckém kraji, v sousedních regionech uspěl Hyundai a FEI

Progresivním zaměstnavatelem regionu 2014 v Olomouckém kraji se stala společnost Koyo Bearings, v Jihomoravském kraji uspěla Motorola Solutions a ve Zlínském je nejprogresivnější LAPP KABEL.

Vyhlašování výsledků 12. ročníku ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se přesunulo na Moravu. V Hranicích, ve velmi malebném areálu Stará střelnice byli 29. května v odpoledních hodinách vyhlášeni vítězové ve všech čtyřech moravských krajích, kteří se nyní mohou pyšnit titulem Sodexo Zaměstnavatel regionu 2014 v Olomouckém kraji.

Jednou z premiér bylo vítězství Miele Technika v Olomouckém kraji, které jednatel společnosti Ing. Petr Vodák komentoval slovy: „Miele technika je v Olomouckém kraji poměrně mladý zaměstnavatel. Na začátku roku 2014 jsme oslavili 10. výročí od zahájení výroby v Uničově.  Během desetileté existence závodu jsme se stali jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu. Neustále se rozvíjíme, přebíráme nové technologie a zlepšujeme procesy. Své schopnosti a postavení jsme se nyní rozhodli prověřit v konkurenci s ostatními zaměstnavateli. Do soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku 2014 jsme se přihlásili bez velkých očekávání. O to více nás nyní těší zpráva, že si ze slavnostního vyhlášení odnášíme cenu. Velmi si vážíme rozhodnutí poroty a následného udělení ocenění,“

Výsledky v Olomouckém kraji

Miele technika s.r.o.

Progresivní zaměstnavatel roku – do 500 zaměstnanců

Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

The Most Desired Company Nejžádanější zaměstnavatel regionu mezi studenty VŠ

Univerzita Palackého v Olomouci

Poprvé uspěla v Jihomoravském kraji také firma FEI Czech Republic, která se zabývá nanotechnologií. „Především je to ocenění pro naše manažery a zaměstnance, kteří tuto firmu vybudovali a rozvíjejí dál. Důležité je, že naše elektronové mikroskopy pomáhají k úspěchu i našim zákazníkům a zaměstnanci FEI jsou hrdí, že posouvají hranice lidského poznání. A když jsou zaměstnanci hrdí na svoji práci, má firma velký předpoklad být silným zaměstnavatelem. Jestliže toto ocení renomovaná firma seriózní metodikou, dává nám to další možnosti, jak oslovit nové talentované zaměstnance a zároveň podpořit dobrý pocit těch současných,“ říká k úspěchu Eva Vacíková, HR ředitelka jihomoravského vítěze kategorie do 5000 zaměstnanců.

Výsledky v Jihomoravském kraji

Sodexo Zaměstnavatel regionu -  do 5 000 zaměstnanců

FEI Czech Republic s.r.o.

Progresivní zaměstnavatel roku – do 500 zaměstnanců

1. Motorola Solutions CZ s.r.o.

2. NetSuite Czech Republic s.r.o.

3. FNZ (Czechia) s.r.o.

The Most Desired Company Nejžádanější zaměstnavatel regionu mezi studenty VŠ

STUDENT AGENCY holding, a.s.

Ve Zlínském kraji je Progresivním zaměstnavatelem regionu LAPP KABEL, jehož výsledek komentovala HR manažerka Silvie Klohnová: „Ačkoliv získáváme ocenění nejlepší zaměstnavatel zlínského kraje (pro firmy do 500 zaměstnanců) již potřetí, velmi si jej ceníme a je to pro nás potvrzení, že v péči o naše zaměstnance jdeme tím správným směrem. Díky této soutěži máme šanci se porovnat s ostatními firmami a také nám ocenění dělá velmi dobrou reklamu na trhu práce. Hlásí se k nám kandidáti, pro které je prostředí a firemní kultura důležitým prvkem.“

Výsledky ve Zlínském kraji

1. LAPP KABEL s.r.o.

2. Kovárna VIVA a.s.

3. MORAVIA CANS a.s.

The Most Desired Company – Nejžádanější zaměstnavatel regionu mezi studenty VŠ

Continental Barum s.r.o.

Moravskoslezský kraj patřil podruhé za sebou nošovické automobilce HYUNDAI a radost z výsledku neskrýval vedoucí Oddělení lidských zdrojů Jiří Havlín: „Znovuzískání ocenění Zaměstnavatel regionu je pro nás velký úspěch, ale zároveň i velký závazek do budoucna. Opět se nám potvrzuje, že jsme nastavili správný směr a děkujeme všem zaměstnancům, bez kterých bychom tohoto úspěchu nedosáhli. Nyní v našem úsilí musíme pokračovat, stále zlepšovat péči o naše zaměstnance, starat se o jejich rozvoj a prohlubovat vzájemnou spolupráci. Udržet se i v dalších letech mezi nejlepšími zaměstnavateli je pro nás výzva, kterou rádi přijímáme.“

Výsledky v Moravskoslezském kraji

Sodexo Zaměstnavatel regionu -  do 5 000 zaměstnanců

1. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

2. Dalkia Česká republika, a.s.

3. OSTROJ a.s.

The Most Desired Company – Nejžádanější zaměstnavatel regionu mezi studenty VŠ