Členové vedení lidských zdrojů z ArcelorMittal vzali pro cenu také zástupce odborů

Kategorii nejvýznamnějších zaměstnavatelů letos ovládla společnost ArcelorMittal Ostrava

Výroční ceny Klubu zaměstnavatelů mají za sebou letošní první poločas, když na slavnostním večeru 16. června v Národní technické knihovně  byly uděleny tituly Sodexo Zaměstnavatel roku a také ceny v dalších kategoriích. Letošní ročník se přihlásil k podpoře Roku průmyslu a technického vzdělávání, takže vyhlášení doprovázela konference „Vychovávají nám školy kvalitní talenty?“ spojená s Festivalem inspirace spolupráce škol a zaměstnavatelů.
Rostoucí zájem o prestižní hodnocení podle mezinárodní metodiky PwC Saratoga se letos projevil v navýšeném počtu správně vyplněných a odevzdaných dotazníků ze všech krajů České republiky. Zakladatel Klubu zaměstnavatelů a ocenění Zaměstnavatel roku Pavel Hulák k aktuálnímu ročníku říká: „Těší nás, že stabilní základnu tradičních účastníků každoročně doplňují noví zájemci. U řady medailistů je zajímavé sledovat nárůsty skóre v posledních letech i při jejich velikosti. Platí to třeba o ŠKODA AUTO, nebo pardubické společnosti FOXCONN CZ, kterým šlo letos výsledné skóre výrazně nahoru“.
Dvě nejvyšší kategorie obsadil průmysl a automobilový sektor – ArcelorMittal Ostrava zvítězil v kategorii nad 5.000 zaměstnanců, Hyundai Motor Manufacturing Czech pak v kategorii do 5.000. Progresivním zaměstnavatelem do 500 zaměstnanců je pro rok 2015 JABLOTRON ALARMS.
Vítězství v kategorii Zaměstnavatel roku 2015 nad 5.000 zaměstnanců okomentoval Jan Rafaj, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy, ArcelorMittal Ostrava: „Za silné stránky společnosti považujeme například vysokou úroveň a různorodost poskytovaných benefitů, rozvojové aktivity pro zaměstnance a důraz na kariérní posuny z interních zdrojů, které u nás pokrývají jak bílé, tak i modré límečky, což nás řadí na špičku v České republice. Jsem přesvědčený, že výsledek v sobě nese i kus srdce, které do firmy většina zaměstnanců vkládá, personalisté tomu říkají vysoká angažovanost zaměstnanců“.
Studenti stále volí nejžádanější značkou Google, ačkoliv pravděpodobnost získání práce v rámci České republiky u tohoto vyhledávače je podobná výhře v loterii Eurojackpot. Více pozornosti si tak zaslouží zaměstnavatelé, kteří se o absolventy aktivně zajímají a nabízí jim stovky atraktivních pozic jako ŠKODA AUTO, KPMG, ČEZ, nebo Komerční banka. V dobrých rukou je letos po zásluze titul Zaměstnavatel bez bariér, který odborný garant soutěže Konto Bariéry přidělil společnosti
McDonald ‘s.
„Letošní výsledky ocenění Sodexo zaměstnavatel roku 2015 potvrdily, že na jedné straně mohou uspět firmy s respektovanou značkou, ale také ty, které nabízejí nové a inovativní přístupy směrem ke svým zaměstnancům. Možnost naučit se něco nového, nebo přímo být u zrodu, či vývoje nového produktu získává dle mého názoru nový rozměr i s ohledem na končící krizi. Firmy budou nově muset lépe hledat nové zaměstnance a nabízet jim i jiné benefity než dobré peněžní ohodnocení,“ ohlíží se za dalším ročníkem Martina Grygar Březinová, generální ředitelka Sodexo Benefity.

Výroční ceny Klubu zaměstnavatelů pro rok 2015 v České republice:
Sodexo TOP Zaměstnavatel roku nad 5 000 zaměstnanců
1.            ArcelorMittal Ostrava a.s. (holding)
2.            Škoda Auto a.s.
3.            Siemens, s.r.o.
4.            Československá obchodní banka, a.s.
5.            Komerční banka, a.s.

Sodexo Zaměstnavatel roku do 5 000 zaměstnanců
1.            Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.
2.            FOXCONN CZ s.r.o.
3.            AGC Flat Glass Czech a.s., člen skupiny AGC
4.            Valeo Autoklimatizace k.s.
5.            Continental Barum s.r.o.

Sodexo Progresivní zaměstnavatel roku do 500 zaměstnanců
1.            JABLOTRON ALARMS a.s.
2.            LAPP KABEL s.r.o.
3.            Zebra Technologies Czech Republic (dříve Motorola)
4.            Global Logistics Solutions s.r.o.
5.            Shape Corp. Czech Republic

The Most Desired Company – Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty VŠ