Barbora Schelová přebírá ocenění od Marka Fáče ze Sodexo Pass ČR

Doosan Škoda Power, Robert Bosch a WITTE Automotive vládnou pro rok 2014 svým krajům

Golfový resort Darovanský dvůr poblíž Plzně hostil slavnostní vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu pro kraje Jihočeský (na snímku vítězný Robert Bosch zastoupený ředitelkou lidských zdrojů Barborou Schelovou), Karlovarský a Plzeňský.
Jedním z oceněných v rámci setkání elitních zaměstnavatelů ve čtvrtek 5. června v Darovanském dvoře je s titulem Sodexo Zaměstnavatel regionu 2014 do 5000 zaměstnanců pro Karlovarský kraj společnost WITTE Automotive, která se specializuje na oblast zamykací techniky – zámky, panty, klíčové garnitury a kliky. S jejími produkty se lze setkat ve všech vozidlech významných výrobců automobilů na celém světě.
„Být zaměstnavatelem v Karlovarském kraji, ve kterém je tradiční lázeňství, cestovní ruch, těžba nebo výroba porcelánu, znamená přinášet nové technologie, nejmodernější výrobní postupy a především rozvíjet a vychovávat špičkové odborníky. Klíčovým jsou pro společnost WITTE Automotive talentovaní, spolehliví a zruční lidé, kteří navrhují, a vyrábějí výrobky pro světové automobilky. Naším krédem je možnost osobního rozvoje a růstu pro každého, otevřenost v komunikaci, benefity v různých formách, které zaměstnancům/-kyním vytvářejí dobré pracovní podmínky. Na našem kraji nám záleží a podporujeme regionální školství stejně jako sport a další subjekty. Jako zaměstnavatel máme co nabídnout našim spolupracovníkům, studentům, odborníkům i veřejnosti,“ říká Martina Poštová, tisková mluvčí společnosti WITTE Automotive.¨

Výsledky pro Karlovarský kraj:

Sodexo Zaměstnavatel regionu – do 5.000 zaměstnanců
WITTE Automotive, spol. s r.o.

Sodexo Progresivní zaměstnavatel regionu – do 500 zaměstnanců
1. Momentive Specialty Chemicals, a.s.
2. Karlovarské minerální vody, a. s.
3. LINCOLN CZ, s.r.o.

Jihočeským vítězem je společnost Robert Bosch, která zaměstnává přes 2 700 zaměstnanců, podílí na výrobě a vývoji komponentů do osobních aut. Odběrateli jsou téměř všechny významné evropské, některé japonské, asijské a jihoamerické automobilky.
„Vážíme si ocenění v této soutěži, která objektivně hodnotí firmy jak z hlediska výsledků personální práce, tak podle ekonomických kritérií. Ocenění nám také pomáhá motivovat zajímavé studenty a absolventy při personálním náboru,“ říká Barbora Schelová, Human Resources Director, Robert Bosch.
Nejlepší hodnocení v kategorii Progresivní zaměstnavatel v Jihočeském kraji získala společnost ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, jež je součástí světového koncernu Rohde & Schwarz. Mezi studenty je nežádanější Robert Bosch, který tak může v rámci regionu slavit cenny „double“.
„Každého takového ocenění si velmi vážíme. Je pro nás potvrzením správnosti naší cesty. Snažíme se mít především spokojené a motivované zaměstnance, kteří jsou naprostým základem úspěšnosti firmy Rohde & Schwarz. Ocenění však zároveň bereme jako závazek do budoucna, abychom ve svých aktivitách nepolevili, ale naopak pracovali na neustálém zlepšování. Laťku jsme si sami nasadili velmi vysoko,“ říká Lenka Vávrová, personální ředitelka, ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk.

Výsledky pro Jihočeský kraj:

Sodexo Zaměstnavatel regionu – do 5.000 zaměstnanců
Robert Bosch, spol. s r.o.

Sodexo Progresivní zaměstnavatel regionu – do 500 zaměstnanců
ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o.

Plzeňskému kraji pevně vládne Doosan Škoda Power, součást skupiny Doosan Heavy Industries & Construction, předního poskytovatele čistých, účinných, flexibilních a integrovaných řešení v oblasti energetiky, který využívá nejmodernější technologie a opírá se o špičkové strojírenské znalosti – od kotlů a turbín po projekty elektráren „na klíč“ včetně jaderných elektráren a elektráren využívajících obnovitelné zdroje.
„Ocenění Zaměstnavatel roku 2014 do 5 000 zaměstnanců v Plzeňském kraji pro nás znamená potvrzení, že svou práci v oblasti péče o zaměstnance děláme na špičkové úrovni. Ocenění nás těší o to více, že se jedná o potvrzení našeho umístění v loňském roce. Ocenění je pro nás kromě potvrzení silné pozice značky Doosan Škoda Power zároveň i velkým závazkem v pokračování v neustálém rozvoji našich zaměstnanců a dalším prohlubování naší společné firemní kultury Doosan Way. Tento závazek je nejen vůči vlastním zaměstnancům, ale i lidem v Plzni a okolí,“ říká Richard Kabuď, personální ředitel ve společnosti Škoda Power.
Nejlepší hodnocení v kategorii Progresivní zaměstnavatel v Plzeňském kraji získala společnost BOHEMIA SEKT, která se řadí mezi nejvýznamnější producenty sektů a vín střední a východní Evropy. Mezi studenty se největšímu zájmu těší Plzeňský Prazdroj, a.s.

Výsledky pro Plzeňský kraj:

Sodexo Zaměstnavatel regionu – do 5 000 zaměstnanců
1. Doosan Škoda Power s.r.o.
2. Plzeňský Prazdroj, a. s.
3. BRUSH SEM s.r.o.

1. BOHEMIA SEKT, s.r.o.
2. MBtech Bohemia s.r.o.
3. NOVEM Car Interior Design k.s.

The Most Desired Company – Nejžádanější zaměstnavatel regionu mezi studenty VŠ
Plzeňský Prazdroj, a. s.