Aktuality

Do finále postupuje pětice HR projektů z regionu

O Cenu personalistů za nejlepší HR projekt se v letošním ročníku ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku v regionálních kolech utkalo 24 projektů předních firem. Projekty se týkaly různých témat z oblasti řízení lidských zdrojů. Celostátní finále se uskuteční v listopadu v Praze během VI. výročního HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů. Představujeme pět finálových projektů, které byly nejlépe hodnoceny samotnými kolegy personalisty v průběhu regionálních setkání. 

Století Fatry – Společnost Fatra připravila pro zaměstnance projekt, který zábavnou a netradiční formou připomíná významné úspěchy v historii firmy a dává zaměstnancům možnost jak mohou sami ovlivnit její budoucnost.

Japonská inspirace v boji proti nedostatku zaměstnanců – Společnost Koyo Bearings od začátku letošního roku rozběhla tzv. inkubátor pro nové zaměstnance, který nabízí rekvalifikaci lidem i z jiných oborů, než je strojařina. Nazvala program DO-JO, což je v Japonsku místo, kde se japonští mistři bojových umění cvičí v sebeobraně. V Koyo je DO-JO místem, kde si nováčci pod vedením interního lektora osvojují dovednosti nezbytné pro správné vykonávání činností ve výrobě. O práci v Koyo se tak mohou ucházet o práci i zájemci, kteří nejsou vzděláním strojaři.

Sociální integrace – zaměstnávání osob ve výkonu trestu – SKF Lubrication Systems v Chodově u Karlových Varů se potýká jako i jiné firmy s nedostatkem pracovních sil. S nápadem zaměstnávat odsouzené přišli kolegové, kteří s tím měli zkušenost z předchozích zaměstnání. Společnost vybrala věznici, kde jsou odsouzení s mírnější formou trestu. V březnu 2016 proběhla schůzka s vedením věznice a seznámení zaměstnanců s tím, že firma přijme vězněné osoby. Od dubna 2016 nastoupili čtyři odsouzení. Dnes jich firma zaměstnává celkem dvacet tři.
Synergie SOU strojírenského ŠKODA AUTO a vzdělávání dospělých ŠKODA AUTO -Firemní učiliště je jednou z částí ŠKODA Akademie, kde se studenti v posledních ročnících učí os špičkových specialistů na nejmodernějších přístrojích a v laboratořích primárně určených pro vzdělávání zaměstnanců. Spolupráce ale funguje i opačně. Jelikož z učiliště vycházejí absolventi, kteří umějí pracovat s CNC, došlo k zacílení přípravy zaměstnanců na nové technologie a řídicí systémy.
Fotogalerie: 2017 2016 2015 2014

Mediální spolupráce

Generální partner

sodexo

Premium partneři

euroclinicum-logo fincentrum-logomanpowergroup-logo kb-penzijni-fond-logo

Organizátor

logo-klub-zamestnavatelu

Odborní garanti

pwc-logo

logo-konto-bariery-nove
logo-aiesec

Partneři pro rozvoj

logo-havel-holasekNative PR td-logo

Záštita

logo-mpsv